Şimdi AraHarita Konum

İnternet Reklamcılığı ile ilgili bilmeniz gereken herşey …

İnternet Reklamcılığı Hedefleri:
•Firmanın kendisini, ürünlerini ve servislerini tanıtmak.
•Firmanın mevcut ve potansiyel müşterileri ile iletişimini sağlamak.
•Firmanın servislere olan ilgi, özendirme ve satışları arttırmak.

İnternet Reklamcılığı Türleri:
•Web Sitesi
•Arama Motoru Reklamcılığı
•Email Reklamcılığı
•Banner Reklamcılığı

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) bir web sitesinin iç ve dış faktörleri kullanarak arama motorlarından gelen ziyaretçi trafiğini arttırmayı ön gören çalışmalardır. Bir sitenin arama motorları tarafından kolayca ulaşılıp, belirli sıralarda görüntülenebilmesi için site üzerinde bir takım çalışmaların yapılması gerekir. Yapılacak bu çalışmalar dahilinde; site haritası oluşturulması, site içi link yapısının düzenlenmesi, sayfalara özel bağlantı adreslerinin oluşturulması, sitenin web standartlarına uygunluğu gibi bir çok işlem gerçekleştirilerek sitenin arama motorları tarafından en iyi şekilde algılanması sağlanır.

Neden şirketim / web sitem SEO’ya ihtiyaç duyar?

Dünya genelinde istatistiklere bakıldığı zaman web sitelerine gelen günlük trafiğin %98′i aşkın bir kısmının Google, Yahoo, MSN ve türevi arama motorlarından sağlandığı görülmektedir. Bir internet sitesine sahip olmanız demek, sizin insanlar tarafından bulunabileceğiniz ya da ziyaretçilerin sitenizi açtığınız andan itibaren sitenize geleceği anlamına gelmez. Sitenizin internette bulunabilmesi için yapılan bu profesyonel optimizasyon işlemleri sitenizi belirlemiş olduğunuz hedef kitlenize ulaştırabilmeniz için anahtardır. Doğru bir optimizasyon sitenize günlük olarak binlerce ziyaretçi getirirken, optimizasyon aşamasında yapılmış bir hata sıralamalarda gerilere atıp, sizi listelemeden de uzaklaştırabilir.

Arama Motorları neden sitelerin optimizasyon yapmasına gerek duyar?

Arama Motorları; web sitelerini devamlı taramakta olan sistemlerinin geliştirilmesi ve her geçen gün web’i daha derinlemesine kapsamlı olarak arşivlemek, kullanıcılarına aradığı sorgularda en iyi sonuçları verebilmek için durmaksızın çalışmalarını sürdürmektedir. Sitenizde yapacağınız optimizasyon işlemleri sıralamalarda optimizasyon yapılmamış sitelerden kendi sitenizi arındırarak net sonuçlarda görüntülenebilmesini sağlar. Bu şekilde siz arama motorunun işini kolaylaştırmış olup, sitenizi net bir şekilde algılamasını sağlarsınız.

SEO Danışmanlık ve SEO Hizmetlerimiz için lütfen bizimle irtibata geçin.

İnternet Reklamcılığı Nedir?

İnternet Reklamcılığı bir çok konu ile bağlantılı olarak ilişkilendirilebilecek gelişmiş reklamcılık türlerinden biridir. İnternet Reklamcılığı; gazete, televizyon, radyo gibi mecralarla  yayınlanan reklam kampanyalarıyla karşılaştırıldığında İnternet tabanlı reklamlar hem ölçümlendirilebilir olmasıyla hem de daha düşük maliyetle daha fazla kitlelere ulaşabilmesiyle ön plana çıkmaktadır. İnternet’in son yıllarda aldığı hal ile dünya üzerindeki herhangi bir bilgiye en kısa sürede ulaşılabilmesini sağlayan bir kitle iletişim aracı olduğu düşünürsek, İnternet Reklamcılığı etkin ve doğru yollar seçilerek planlı çalışmalarla yürütüldüğünde hedef kitlenize ürün ve hizmetlerinizi en kolay şekilde tanıtmanızı sağlayabilecek bir reklamcılık türüdür.

Bugün İnternet Reklamcılığı; bir çok firmanın gerek satışlarını arttırma, gerekse kurumsal kimlik ve imajını göstermek amacıyla kullandığı bir vizyon, pazardır. İnternet Reklamcılığı, bir firmanın Pazarlama Stratejilerine uyarlanarak yapılan stratejik reklam çalışmalarıdır.

İnternet Reklamcılığı Hedefleri:

  • Firmanın kendisini, ürünlerini ve servislerini tanıtmak.
  • Firmanın mevcut ve potansiyel müşterileri ile iletişimini sağlamak.
  • Firmanın servislere olan ilgi, özendirme ve satışları arttırmak.

 

İnternet Reklamcılığı Türleri

  • Web Sitesi; İnternet üzerinde insanların ulaşabildiği bir site oluşturmak; yazılı, resimli hatta sesli, görüntülü olarak şirketin vermek istediği mesajları, bilgilendirmeleri, servis ve ürünleri mevcut ve potansiyel müşterilere ulaştırmanın en kolay yollarından biridir.

 

  • Arama Motoru Reklamcılığı; İnternet üzerinde bir konuda bilgi almak isteyen insanların ilk başvurduğu kaynaklar Arama Motorlarıdır, dünya üzerinde insanların günde milyarlarca sorgu ile arama işlemi gerçekleştirip aradıkları bilgiye ulaşmak istedikleri düşünüldüğünde, Arama Motorları internetin en önemli organik ziyaretçi kaynaklarından biridir.
  • Email Reklamcılığı; bir ürün, hizmet, bildiri hakkında müşteri ya da hedef kitlenize email yolu ile yapılan reklamcılık türüdür, günümüzde her ne kadar Email Reklamcılığı suistimal edilerek “Spam Mail” kavramına dönüşsede, doğru bir şekilde kullanıldığında Email Reklamcılığı, isterseniz sitenizi, isterseniz direkt olarak ürün ve hizmetlerinizi tanıtmanın hızlı yollarından biridir. Düzenli olarak yapılan Bülten şeklinde Toplu Mail Gönderimleri ile hem hedef kitlenizle daha fazla etkileşim içinde olabilir hem de sizinle alakalı gelişmeleri herhangi bir zahmete girmeden ulaşmaları sağlanmaktadır.
  • Banner Reklamcılığı: İnternet siteleri üzerinde belirli bir ücret karşılığında reklam yerleşimlerine ilgili görsel ya da hareketli resimlerin konularak hedef kitleye ulaşmayı hedeflemektedir. Banner Reklamcılığı; doğru hedef kitlenin analiz edildiği ve talebin olabileceği siteler üzerinde doğru yerleşimde, doğru şekilde uygulandığında direkt olarak Satışa Yönelik etki gösteren önemli bir İnternet Reklamcılığı parçasıdır.

Arama Motorlarına Kayıt

 

Sitenizin Google ve Yahoo haricinde yurtiçi ve yurtdışında bulunan binlerce arama motoruna kayıt edilmesi.

* Toplam kaç Arama Motoruna kayıt yapıyorsunuz?

Kendi Arama Motoru Kayıt Programımız ile 1.170.152′in üzerinde Arama Motoru, Dizin vb. listelere sitenizi kayıt ediyoruz. Bu rakam toplamda Başlıca Arama Motorları, Yerel ve Bölgesel Arama Motorları, Ülkeler bazındaki Arama Motorları, Kişisel Arama Motorları ve dizinlerle beraber ortalama kayıt edilen liste sayısıdır.

ArabicEnglishGermanRussianTurkish

Share This

Share this post with your friends!